Versatile photoelectric sensors compatible with AC and DC power.
| Type | Diffuse |
|---|---|
| Diameter/Size | 50x50x18mm |
| Thread Size | Not specified |
| Sensing Range | 0.1-2m |
| Output | NO/NC |
| Output Function | Changeover |
| Connection Type | 2-wire |
| Voltage | 20-250VAC/DC |
| Voltage Range | 20.00 - 250.00 VAC | Housing Shape | Not specified |
| Housing Material | Plastic |
| Mounting | Bracket |
| Operating Temperature | -25°C to 70°C |
| Protection Rating | IP67 |
| Cable Length or Connection Pin Number | Not specified |