Compact photoelectric sensors with reliable performance.
| Type | Through-beam |
|---|---|
| Diameter/Size | 50x50x18mm |
| Thread Size | Not specified |
| Sensing Range | 1-5m |
| Output | NPN/PNP Light/Dark On |
| Output Function | NPN/PNP |
| Connection Type | 3-wire |
| Voltage | 10-30VDC |
| Voltage Range | 10.00 - 30.00 VDC | Housing Shape | Not specified |
| Housing Material | Plastic |
| Mounting | Bracket |
| Operating Temperature | -25°C to 70°C |
| Protection Rating | IP67 |
| Cable Length or Connection Pin Number | Not specified |